24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, kutsal bir meslek icra eden, aynı zamanda mesuliyeti de oldukça ağır olan bu mesleği bıkmadan, usanmadan, sabır ve özveri ile yapan bütün öğretmenlerimize şahsım ve sendikam adına teşekkür ediyor, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.

Başta başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimize ve ahirete göç etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Üzerimde sonsuz emeği olan eğitim ve öğretim hayatım boyunca yolumu aydınlatan öğretmenlerimin ve bu kutsal mesleği icra eden eşimin de bu özel gününü en kalbi duygularımla kutluyorum.

 

Bizler “beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi” emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak, tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyük değer veriyoruz.

Zira öğretmenlik, sadece belli kalıplarla kitaplarda yazılanları anlatmak değildir. Öğretmen yaşamıyla, duruşuyla, hayata bakışıyla öğrencisine örnek olan, yetiştiren, terbiye eden, öğrencisinin içindeki cevheri bir mücevher ustası inceliğiyle işleyen ve açığa çıkartan kişidir.

Bu yönüyle öğretmenler, eğitim öğretim sistemimizin temel yapı taşları, Gazi Mustafa Kemal’in de dediği gibi istikbalimizin mimarlarıdır. Öğretmenlerine hak ettikleri değeri vermeyen, onların fedakârlıkları karşısında ahde vefa göstermeyen hiçbir toplumun geleceği yoktur.

Bu anlayışla, her birimiz ülkemizin dört yanında eğitimi yaygınlaştırmayı kendimize görev bilmeliyiz. Çocuklarımıza okumayı, eğitimi, öğretimi, okulu ve öğretmen sevgisini aşılamaya çalışmanın en güzel ve en basit yolu onlara örnek olmaktır. Bu doğrultuda çocuklarımızın ilk öğretmenlerinin kendimiz olduğunun bilinciyle yola çıkmalı, buna uygun davranmalıyız.

Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, yurt içinde ve yurt dışında görev yapan öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo